Czakra podstawy – specyfika i charakterystykaZnając choć odrobinę wykładnię ezoteryczną o czakrach lub wręcz praktykując tę wiedzę w codziennym życiu, można bardzo łatwo zauważyć, że niektóre z nich oddziałują na organizm mocniej niż inne. 

Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż świadczy to o unikalności człowieka. Nie inaczej jest w przypadku, gdy takie mocniejsze oddziaływanie ma na nas czakra podstawy, przez wiele ruchów uznawana za jedną z najważniejszych i najistotniejszych.
Dzieje się tak, ponieważ odpowiada ona za pierwotne ludzkie instynkty: bezpieczeństwo i przetrwanie, a co za tym idzie, wzbudza również pewność siebie u osób, które cierpią na chroniczną nieśmiałość oraz dodają siły witalnych w życiu. 

W tajemnych wierzeniach czakra podstawy określana jest przez czerwony kolor, zmysł węchu i żywioł ziemi, co ma bezpośredni związek z jej pierwotnym ludzkim charakterem. Jej energia znajduje się u podstawy kręgosłupa i jest odpowiedzialna między innymi za zdrowie, postawę materialistyczną, nadpobudliwość, kłótliwość (w przypadku nadmiaru), wycofanie i brak pewności siebie (niedobór).


Komentarze

Popularne posty