Czakramy miejsca i czakramy człowiekaW nazewnictwie bardzo często łączy się ze sobą pojęcia czakramów oraz czakr, stawiając między nimi znak równości. Nie jest to dużym błędem, bo językowo są to faktycznie swoje odpowiedniki, jednak w praktyce przyjęło się, że czakramy odnoszą się bardziej do miejsc geograficznych, natomiast czakrami nazywa się miejsca w ludzkim ciele. 

Oczywiście stosowanie tych nazw naprzemiennie nie będzie budziło u wtajemniczonych osób żadnego zdziwienia. Trzeba też pamiętać, że nie w każdym systemie wierzeń uznaje się istnienie czakramów geograficznych.W obu przypadkach chodzi o specyficzne miejsca energii, która się w nich łączy (krzyżuje) i jednocześnie kumuluje, napełniając to konkretnej miejsce swoją unikalną energią. 

Nierzadko w przypadku czakramów działa również swoiste przyciąganie, które dodatkowo uaktywnia energię ukrytą w danym miejscu. 

W ludzkim ciele wyróżnia się najczęściej osiem czakramów (maksymalnie dwanaście w zależności od konkretnego ruchu wtajemniczenia), natomiast w przypadku czakramów ukrytych w przyrodzie, w punktach geograficznych, zwykle odosobnionych, nie można podać konkretnej liczby.

Komentarze

Popularne posty